Left Banner

Kontrplak

Kontrplak Nedir ?

Kontrplak ince ağaç katmanlarının fenolik reçine ile birleştirilmiş olarak birbirine çapraz dizilmesi ile ele edilen ahşap malzemedir.

Kontrplaklar en az üç adet 1,5&3,2 mm kalınlığında ağaç katmandan yapılmaktadır. Katmanlar, üst üste gelenlerin lif yönleri birbirine dik olacak şekilde birleştirilir. Panelde daima tek sayıda katman olur, bu sayede üst katmanların lif yönü aynı olur.

Diğer kullanım alanları için standardın dışında "yönlendirilmiş" olarak tanımlanan özel kontrplaklar da yapılmaktadır. Kontrplak paneller sert ağaç katmanları, fenolik film, plastik laminat, doyurulmuş kağıt, fiber takviyeli reçine, boya veya cila ile örtülebilinir.

SU (MARİN) K.PLAKLAR 170 CM X 220 CM EBADLARINDA OLUP FARKLI KALINLIKLARDAN OLUŞMAKTADIR BU KALINLILAR STANDART OLUP 4 MM – 6 MM -8 MM – 10 MM – 12 MM -15 MM 18 MM VE 20 MM OLARAK ÜRETİLMEKTE OLUP ZAMAN ZAMAN DAHA FARKLI 22-24 MM GİBİ KALINLIKLAR OLUŞMAKTADIR.

SU (MARİN) KONTRAPLAKLAR MOBIİLYA İMALATINDA-TEKNE İMALATINDA-PİREFABRİK YAPI İMALTLARINDA – İNŞAAT SEKTÖRÜNDE KALIPLIK OLARAK VE BENZERİ BİR ÇOK ALANDA KULLANILMAKTADIR.